Czym jest reaktywacja?

Auto detailing

Jesteśmy profesjonalnym studiem pielęgnacji pojazdów. Pomagamy zapewnić klientom by ich samochody były świeże i miały wspaniały wygląd. Potrafimy zapewnić ogromną różnicę niezależnie od marki, wieku czy obecnego stanu samochodu.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i z należytą starannością. Zależy nam na tym, aby każdy samochód wyglądał świetnie.

Zadowolenie klienta jest naszym głównym celem, dlatego nasze usługi są w pełni dopasowane do Twoich potrzeb.

reaktywacja wałbrzych, co to
shutterstock_1006734775-min

Każdy właściciel auta powinien znać ten termin.
Komu bowiem nie zależy na wrażeniach wizualnych, estetycznych, ale także przedłużeniu żywotności zarówno samego pojazdu, jak i jego elementów?
Auto detailing to nic innego, jak proces renowacji i konserwacji, a także całościowego czyszczenia pojazdu. Dotyczyć może zarówno wnętrza pojazdu, jak i jego części wewnętrzynych.

Każdy kierowca, którego pasją i oczkiem w głowie jest jego samochód, zdaje sobie sprawę z tego, że nawet bardzo regularne korzystanie z myjni samochodowej to stanowczo za mało.
Owszem, pozornie nasz samochód będzie robił wrażenie zadbanego i czystego, lecz brud będzie nawarstwiał się po prostu w innych, trudniej widocznych miejscach.

Po jakimś czasie nasz samochód przestanie lśnić i pachnieć czystością, a także stanie się coraz mniej sprawny technicznie – a przecież dbamy o niego właśnie po to, by zachował swój dobry stan, oraz odpowiednio się prezentował

Z tego też powodu każdy samochód, nawet ten zupełnie nowy, kupiony bezpośrednio w salonie powinien być raz na jakiś czas poddany specjalnemu zabiegowi – auto detailingowi.

Procesu tego nie można nazwać myciem samochodu, ponieważ od czyszczenia go w tradycyjny sposób różni się dość znacząco zakresem prac i czasem ich trwania.

Auto Detailing oznacza zapewnienie samochodowi maksimum uwagi i staranności.
Proces ten trwa zazwyczaj wiele godzin, a nierzadko zdarza się, że więcej niż jeden dzień. Podczas trwania tego zabiegu usuwa się nie tylko zabrudzenia, ale także widoczne usterki czy mankamenty. W ramach usługi auto detailingu można także dodatkowo zabezpieczyć karoserię, poprzez nałożenie niewidocznej warstwy ochronnej. Utrudni to przyklejanie się do auta drobinek pyłu czy innych zabrudzeń.

Wielu kierowców poddaje zabiegowi auto detailingu nawet zupełnie nowe samochody. Wiadomo, że podczas transportu z salonu dochodzi nieraz do powstawania mikro zarysowań na karoserii auta. Dzięki opisywanej usłudze można je zlikwidować, a także zabezpieczyć lakier by dłużej cieszył nas blaskiem nowości. Konserwacji warto też poddać, nawet w nowym samochodzie, elementy zewnętrzne wykonane z gumy i plastiku, co ochroni je przed śladami użytkowania na bardzo długi czas.

W przypadku aut używanych zakres prac wykonywanych w ramach auto detaillingu jest znacznie szerszy i dotyczy całości samochodu – tak jego elementów zewnętrznych (nadwozia, podwozia czy szyb) jak elementów wewnętrznych, takich jak silnik czy bagażnik. Zakres prac zostaje określony indywidualnie dla każdego klienta, na podstawie specjalnej umowy.

Auto detailing to proces wieloetapowy. Mycie detailingowe pozwala na pozbycie się z powierzchni auta wszelkich zabrudzeń, takich jak smoła, żywica i różne osady. Podlega mu cały pojazd – w tym listwy, belki, komora wlewu paliwa czy też końcówki układu wydechowego. Dalszy ciąg oczyszczania auta to dekontaminacja i deironizacja (usuwanie osadów metalicznych). Z kolei glinkowanie pozwala usunąć brud, który jest często niewidoczny dla oka, a mycie nie zdoła go zniwelować w takich miejscach jak rysy czy zagłębienia. Kolejnym krokiem jest polerowanie – renowacja i korekta lakieru odpowiednio dobranymi preparatami. Z kolei woskowanie chroni lakier i wspomaga efekty wizualne polerowania.

Detailing dotyczy nie tylko karoserii, ale też felg czy opon. Po myciu i  oczyszczeniu nakłada się na nie specjalne preparaty, które je zabezpieczą i zapewnią doskonała prezencję. Odpowiednimi środkami do plastików zabezpiecza się progi i listwy, co pozwala na utrzymanie ich w dobrym stanie przez długi czas.

Auto detailing zewnętrzny obejmuje także mycie i zabezpieczenie przed zbyt szybkim zabrudzeniem szyb. Zabieg taki ułatwi też przez dłuższy czas usuwanie z nich szronu czy oczyszczanie ich podczas opadów atmosferycznych.

Najbardziej renomowane firmy oferują aplikację ceramicznej powłoki ochronnej na karoserię, felgi i szyby. Jest to wyjątkowo twarda powłoka, która na lakierze tworzy tzw. efekt lustra.

Detailing wnętrza to także kompleksowy proces czyszczenia i konserwacji przestrzeni pasażerskiej i bagażnika. Dokonuje się przy tym usunięcia drobnych uszkodzeń i przeprowadza możliwe do wykonania naprawy. Dokładnemu oczyszczeniu podlegają elementy tapicerskie, podsufitki, dywaniki i podłogi. Czyści się, konserwuje i nabłyszcza wszystkie elementy plastikowe i metalowe.

Wiele uwagi przy usługach auto detailingu poświęca się na renowację najdrobniejszych uszkodzeń kokpitu. Szczególnie w autach noszących śladu użytkowania dąży się do przywrócenia mu stanu fabrycznego.

Do przeprowadzenia auto detailingu w prawdziwym znaczeniu tego sformułowania niezbędny jest ogrom pracy i dostępnych urządzeń i preparatów. Dlatego warto zlecić wykonanie tej usługi firmie, która posiada w niej doświadczenie.